Głóg dwuszyjkowy

Głóg dwuszyjkowy jest rośliną bardzo dobrze znaną w naszej szerokości geograficznej, co więcej znalazł on bardzo szerokie zastosowanie zarówno w kuchni, jak i lecznictwie.

Niezastąpiony głóg dwuszyjkowy

Głóg dwuszyjkowy z rośliną, która pochodzi z Europy i Ameryki Północnej, zaś w Polsce występuje powszechnie w całym kraju. Należy do rodziny tak zwanych różowatych. Głów dwuszyjkowy jest bardzo łatwo rozpozna,  ponieważ jest to niskie drzewo lub średniej wielkości krzew liściasty, które zwykle dochodzi do 1,5 m wysokości. Głóg ma specyficzne, odwrotnie jajowate liście, z mocno zaznaczonym unerwieniem, roślina kwitnie od maja do czerwca. Kolor kwiatów zależy od odmiany głogu i mogą one być białe, jasnoróżowe lub ciemno różowe. Owoce na tym krzewie pojawiają się latem i są to podłóżne pestkowce w kolorze czerwonym. Owoc na szczycie ma krótkie włosy, a w jego wnętrzu znajduje się jedna pestka.

Uprawa głogu dwuszyjkowego

Głóg to doskonała roślina uprawna, ponieważ jest on mało wymagający i szczególnie polecany dla osób, które nie mają doświadczenia z pielęgnacją roślin. By krzew dobrze rósł należy zapewnić mu słoneczne, czasowo zacieniane miejsce. Roślina jest odporna na suszę, mróz a także zanieczyszczenie powietrza, z tego też względu łatwo ją uprawiać.

Więcej o głogu dwuszyjkowym można znaleźć pod adresem: http://www.lekinatury.pl/pl/ziola/glog-dwuszyjkowy.html