Czy warto używać ziół na cukrzycę?

Świat natury zachwyca nas na każdy kroku. Nawet w przypadku tak zdawałoby się poważnych chorób, jak cukrzyca, poszczególne zioła są w stanie w bardzo wyraźny sposób pomóc. Jakie więc zioła na cukrzycę powinno się wypróbować, jeśli choruje się na tę chorobę?

Morwa biała

Jednym z najczęściej polecanym ziół na cukrzycę jest oczywiście morwa biała. Dzięki jej działaniu obniżającym przyswajanie węglowodanów w jelitach bardzo wyraźnie spada poziom glukozy we krwi. Efektem tego jest sytuacja, gdy po zjedzeniu posiłku unika się gwałtownego skoku glukozy.

Owoc jałowca

Kolejnym bardzo ważnym i wartym uwagi i spożywania ziołem jest owoc jałowca. Dzięki licznym olejkom eterycznym, które zawarte są w składzie tego zioła, skutecznym działaniem jest obniżenie poziomu glukozy we krwi. Dzieje się to dzięki zwiększonemu wchłanianiu glukozy przez tkanki.

 

Gorzki melon

Jest to zioło niewystępujące zbyt powszechnie w Polsce, lecz bez najmniejszego problemu można go nabyć za pośrednictwem sklepów zielarskich. Warto to zrobić, ponieważ zioło to wykazuje bardzo silne właściwości obniżania poziomu glukozy we krwi z jednoczesnym podniesieniem poziomu insuliny. Takie działanie bardzo pozytywnie wpływa na ustabilizowanie obu tych substancji.